O ŠKOLE

Střední škola Pohoda se nachází v malebném městečku Litoměřice. 

Historické město plné rozvoje je nedílnou součástí pro kvalitní růst Vašich potomků. Významem města jsou i památky jako například: Mírové náměstí, městské hradby a parkány, morový sloup, bývalý královský hrad, barokní mlýn, stará radnice - muzeum, atd.. 

Velikou výhodou je využitelnost MHD zcela zdarma. Zastávka je i přimo u školy, což studenti jistě rádi ocení.


Zde je odkaz na jízdní řády: MHD (odveze Vás linka D)

Prohlídka školy: prezentace ke stažení

Naše škola využívá novodobé techniky pro zlepšení studia

"Žákovská" nový projekt pracovně nazvaný "Výuka on line", kdy je pro žáky vytvářeno kompletní učební portfolio. To znamená, že žák již nemusí studijní texty opisovat, kupovat drahé učebnice, ale jednoduše si ze své "Žákovské" materiály stahne. Portál dále obsahuje spoustu dalších informací z oblasti školství a vzdělávání."Projekty


Moderní škola 3

Naše škola je zapojena do projektu Moderní škola 3

Jeho cílem je zvyšení kvality vzdělávání a odborné přípravy
a také zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků
v klíčových kompetencích

PROJEKT

Moderní škola 3

Je spolufinancován Evropskou unií

Cílem projektu je zvýšit úroveň vzdělávání v oblasti ICT a rozvoj projektových aktivit školy. Ve škole a na domově mládeže v době projektu proběhnou různé projektové dny za přítomnosti odborníků, budou organizována komunitně osvětová setkání se zapojením veřejnosti, žáci budou mít možnost zúčastnit se hodin doučování, aj.

Aktivity projektu:

 • Školní speciální pedagog - personální podpora SŠ
 • Školní kariérový poradce - personální podpora SŠ
 • Koordinátor spolupráce školy a zaměstnavatele - personální podpora SŠ
 • Stáže pedagogů u zaměstnavatelů (pro SŠ)
 • Využití ICT ve vzdělávání a) 64 hodin
 • Doučování žáků SŠ ohrožených školním neúspěche
 • Projektový den ve škole
 • Komunitně osvětová setkání
 • Projektový den v DM
 • Klub pro žáky DM
 • Využití ICT ve vzdělávání c) 32 hodinRecyklohraní je školní recyklační program pod záštitou MŠMT České republiky, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení. Naše škola se do tohoto programu zapojila zpětným sběrem elektrozařízení a přenosných baterií.20. ročník mezinárodní soutěže středních škol Kalibr cup se konal 6. 2. 2020 v SOŠ Lanškroun.
Naši školu reprezentovala kosmetičkaAnežka Beseová (modelka Tereza Tajmrová) v kategorii make- up a kadeřnice Kateřina Bartošová (modelka Karolina Surmová) v účesové tvorbě. Svými výkony si ve velké konkurenci kadeřnice K. Bartošová vybojovala krásné 5. místo, kosmetička A. Beseová pak místo sedmé. Obě soutěžící se nominovaly ve svých kategoriích do první desítky těch nejlepších, kteří mají možnost postoupit do dalších soutěží.  

Bronzové finále

Republikové finále kadeřnicko - kosmetické soutěže Kalibr Cup 2019 na téma Moulin Rouge se konalo dne 16.3.2019 na Mezinárodním veletrhu kosmetiky v Praze v PVA Letňany, kde se utkalo 10 nejlepších studentek v makeupu. Kosmetička Beseová Anežka se probojovala na krásné třetí místo. Modelka byla Tereza Tajmrová .


Fotogalerie zde:  Kalibr cup