DOMOV MLÁDEŽE

Domov mládeže

Domov mládeže se nachází v secesní vile na okraji centrálního parku města. Nabízí ubytování žákům ze vzdálenějších oblastí (více jak 25 km nebo po dohodě s ředitelkou školy) od neděle do pátku v období školního roku. Součástí nabídky je i stravování vyjma oběda, který je zajištěn v budově školy.

Ubytovaným je k dispozici :

Sportovní hry ( stolní a líný tenis, hodiny aerobiku)

Televizor, videorekordér, DVD přehrávač, HiFi audiosestavu
Společenské hry
Klavír
Internet

Domov mládeže organizuje výlety za kulturními památkami a do okolní přírody, poznávací akce, organizuje návštěvy divadel.V blízkosti je krytý plavecký bazén a zimní stadion , kino, hala stolního tenisu, posilovna a tělocvična Slavoje Litoměřice.

Domov mládeže má vlastní knihovnu a videopůjčovnu, obojí děti často využívají.

Děti mohou navštěvovat kroužek ručních prací, vyrábějí si náramky přátelství, malují na textil, háčkují, pletou, malují na hedvábí, vyrábějí šperky z korálků, ubrouskovou technikou tvoří obrázky, vyrábějí různé ozdoby z papíru i vánoční výzdobu.

Časté jsou i návštěvy kina "Máje", čajovny "Hóra", Litoměřického muzea, posilovny "Golem", krytého bazénu, zimního stadionu a bowlingu. Ubytovaní mohou využít i in-line dráhu u Labe pro kolečkové brusle, Dalším sportovním vyžitím na DM je stolní tenis, badminton, líný tenis, míčové hry nebo běhání v parku.

Pořádáme také výlety např. do Terezína - malá pevnost, na "Kočku", na "Mostnou horu".

Platby za ubytování:

1 500,- Kč měsíčně

Stravování:

Stravování je poskytováno ubytovaným žákům v moderně zařízené jídelně a sestává se ze čtyřech jídel :

  • snídaně
  • přesnídávky
  • svačiny
  • večeře

Oběd není do nabídky zařazen, je podáván ve školní jídelně.

Cena za stravování:

1 900,- Kč měsíčně