Pohoda v roce 2020

23.02.2020

Pohoda v roce 2020

Co všechno čeká Střední školu Pohoda s.r.o. v roce 2020?

Opravdu toho není málo. Pojďme si nějaké akce přiblížit.

Žákyně oborů Kosmetička a Kadeřník se již od konce roku 2019 pod dohledem učitelů odborného výcviku intenzivně připravují na 20. Ročník mezinárodní soutěže středních škol Kalibr cup Lanškroun. Téma letošního ročníku je Party Look - večerní partyv extravagantním stylu. Soutěžit budou v kategorii účesová tvorba a make - up. Kadeřnice si připravují různé účesy, kosmetičky líčí a líčí. Modelky trpělivě sedí a jsou zvědavé na konečný výsledek, který společně konzultují. Všichni doufají, že žákyně zopakují úspěchz minulého ročníku, kdy žákyně Anežka Beseová obsadila v celostátním finále 3. místov kategorii make - up.

Další akcí, která proběhne 6.- 8.2.2020 na výstavišti Zahrada Čech, je naučná výstava Děti a zvířata, které se škola zúčastní jako spolupracující organizace. Ani na této akci není škola nováčkem, na výstavě se podílela již v minulém roce. Žáci se aktivně zapojí do programu výstavy formou interaktivních dílniček pro děti. Všechny aktivity jsou spojené s tématem zvířátek - líčení, zdobení perníčků, výroba masek, ale neprozradíme všechno, ať se děti mohou těšit na další zajímavé činnosti.

Škola také rozšířila nabídku profesních kvalifikací o Kosmetičku, Manikérku a nehtovou designérku, Pedikérku a nehtovou designérku a Vizážistku. Zájemci měli doposud možnost získat profesní kvalifikace v oboru Kuchař, Cukrář, Sportovní masáž a Cestovní ruch. Všechny uvedené kvalifikace jsou celostátně uznávané a uplatnitelné na pracovním trhu v ČR. Škola poskytuje zájemcům nejen složení zkoušky, ale také odbornou přípravus kvalifikovaným pracovníkem.

Poslední aktivitou, kterou zde zmíníme, je zapojení školy do Operačního programu - Výzkum, vývoj, vzdělávání. Jde o evropský program v gesci MŠMT. V rámci programu budou pedagogičtí pracovníci absolvovat stáže u budoucích zaměstnavatelů absolventů školy. Stáže jsou přínosem nejen pro samotné učitele, ale také pro žáky, kterým jsou zprostředkovány nejnovější informace z oboru, učitelé sdílí své poznatky s kolegy a připravují nové metody výuky. Stáže jsou prostředkem ke zlepšení kvality vzdělávání a efektivityv odborné přípravě žáků. Důraz bude kladen na kreativitu, inovace a interaktivitu ve výuce.

Škola bude také realizovat projektové dny za účasti odborníků a komunitní setkání pro rodiče i veřejnost, o kterých Vás budeme informovat.